redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Xmas Pudding Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
4.4 (2)
5886   0   1   0   0   0
 

Informacje o tabace

Producent
Toque

Parametry tabaki

Smak tabaki
cynamon
Waga tabaki
10g
Opakowanie
metalowe

Toque Xmas Pudding

Recenzje użytkowników

2 reviews

Ocena ogólna 
 
4.4
Ocena smaku 
 
4.5  (2)
Ocena opakowania 
 
4.0  (2)
To write a review please register or
Ocena ogólna 
 
4.0
Ocena smaku 
 
4.0
Ocena opakowania 
 
4.0

Przecież pudding to nie budyń...

Dlatego, że dla typowego Polaka pudding przeważnie znaczy tyle samo co budyń- czekoladowy, czy waniliowe, z wisienką, czy też słodkim sosem... Pozwólcie, że posłuże się cytatem i zdjęciem na temat tego brytyjskiego pudingu, bo w końcu Toque nie produkują w Polsce ;)

"W ostatnią niedzielę września do misy należy wrzucić trzynaście składników, symbolizujących Chrystusa i dwunastu apostołów. Są to: mąka, łój wołowy, migdały, trzy rodzaje rodzynków: raisin, currant (koryntki) i sultana (sułtanki), bułka tarta, cukier (najlepiej brązowy), jajka, rum, utarta marchewka, kandyzowane czereśnie i sok z cytryny lub pomarańczy. Wszystko należy wymieszać drewnianą łyżką, wykonując ruchy ze wschodu na zachód dla uczczenia trzech króli, którzy przybyli do Betlejem, by złożyć hołd Jezusowi. Każdy z członków rodziny musi choć raz zamieszać masę, aby zapewnić sobie powodzenie w nadchodzącym roku. Jeśli podczas mieszania wypowiemy w myślach jakieś życzenie, to na pewno się spełni. Zawartość misy przykrywa się bawełnianym płótnem, gotuje na parze 5-6 godzin, a po zdjęciu z ognia wkłada do spiżarki."
http://englishblog.pl/sites/default/files/imagecache/blogroll/zdjecia_wpisy/gluten-free-christmas-pudding.jpg

A co czuję ja?
Niektórzy poczęstowani wyczuli w niej jedynie goździki. Błąd!
Same goździku to wyczuć można w McChrystal Clove; w Toque są one co najwyżej motywem przewodnim, a głębiej? Jest tam cytryna, są tam rodzynki, może jeszcze skórka pomarańczy, jakieś przyprawy korzenne...
Ale wszystko to raczej przyćmione impetem goździkowej rakiety.

Na standardowym gwintowanym pudełku tej marki widnieje zaiście świąteczn motyw- jemioła nad T w logo marki oraz biało brązowy napis "X MAS PUDDING"- chyba ma to symbolizować pdding przyprószony śniegiem- ale nie chcę tworzyć własnej wersji ;)

Czas wciągnąć trochę po raz kolejny- jest bardzo drobna i sucha jak to angielskie tabaki mają w zwyczaju (nie jest to jeszcze szczyt zdrobnienia :p )
Może pójść za daleko jeśli za mocno się sztachnie. A potem...
Wyobraźcie sobie tabake, która wywołuje największe odświeżenie waszym zdaniem- ta tabaka jest właśnie jej przeciwieństwem :p

Jednym słowem jest dobra, żeby usiąść przed kominkiem w fotelu pociągnąć sobie i pomyśleć o następnych świętach, albo usiąść z rodzinką i przy akompaniamencie Toque obejrzeć film o świętym Mikołaju :D

Czy polecam? Tak, na pewno każdemu kto podobnie jak ja czuję i przejmuję się świątecznym klimatem. Teraz zbliża się wiosna, później lato... Wiecie co, kupcie ją sobie na następne święta, bo na pewno nie zagra w dublecie słonecznych promieni.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Na święta i na zime :) ;
- Nie tyle świąteczny co zimowy aromat;
- Puszeczka w fajnym klimacie;
- Mocne uderzenie w nozdrza.
Minusy Tabaki
- Czasami może "zapchać"'
- Sucha drobnica.
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Styczeń 07, 2011)
Ocena ogólna 
 
4.8
Ocena smaku 
 
5.0
Ocena opakowania 
 
4.0

Świąteczny Pudding

Ach ta świąteczna gorączka. Do momentu, w którym zakosztowałem tejże tabaki, nie znosiłem tego całego szumu wokół świąt. Ale teraz lepiej mi się kojarzy ta cała świąteczna gorączka, gdyż Toque w tym czasie wydaje ten wspaniały produkt, którym jest Christmas Pudding. Tabakiera standardowa dla produktów tej firmy - aluminiowa puszeczka z zakręcanym wieczkiem. Ale zawartość tego pudełeczka jest wręcz zadziwiająca. Aromat goździków na pierwszym planie, czuć jakby wanilie i jakieś niezidentyfikowane aromaty, jest oczywiście nutka tytoniu. Sam proszek jest bardzo drobno zmielony i suchy, w końcu taki jest idealny model tabaki angielskiej. Aromat tej tabaki bardzo przypadł mi do gustu.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Oryginalny aromat
- Bardzo przyjemny zapach
- Zakręcana tabakiera
Minusy Tabaki
- Brzydka nalepka na tabakierze
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
e-max.it: your social media marketing partner