redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Absinthe Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
4.2 (1)
6708   0   1   0   0   0
 

Informacje o tabace

Producent
Toque

Parametry tabaki

Smak tabaki
Anyż
Waga tabaki
10 g.
Opakowanie
metalowe

Toque

Recenzje użytkowników

1 reviews

Ocena ogólna 
 
4.2
Ocena smaku 
 
4.0  (1)
Ocena opakowania 
 
5.0  (1)
To write a review please register or
Ocena ogólna 
 
4.2
Ocena smaku 
 
4.0
Ocena opakowania 
 
5.0

Absynt

Firma Toque słynie z nietypowych smaków jakie nadaje swoim tabakom. Chcąc się zapoznać z wyrobami tego producenta nabyłem jedną z takich tabak. Jest nią "Absinthe", czyli po polsku Absynt.

Dziesięciogramowa, aluminiowa puszeczka jest szczelnie zakręcana na gwint. Etykieta jest wykonana równie starannie jak tabakierka, nie odkleja się i nie ściera. Na żółtym tle widnieje drukowana nowoczesną, czarną czcionką nazwa firmy(identyczna dla wszystkich wyrobów), poniżej zielonym kolorem nazwa blendu. Chociaż estetyka etykiet Toque nie przypadła mi do gustu, to różne kolory nazw poszczególnych smaków uważam za dobry pomysł.

Po otwarciu tabakierki od razu dociera do nosa ziołowo-apteczny zapach, natomiast z bliska wyczuwalny jest tytoń. Tabaka ma kolor jasnego brązu, jest sucha i zmielona na pył. Nie jest to moja ulubiona forma proszku ale też specjalnie mi to nie przeszkadza, bo tabaka jest dość smaczna. Pewnie zadajecie sobie pytanie: "Czy rzeczywiście smak tej tabaki zbliżony jest do absyntu"? Odpowiedź jest twierdząca. Pierwsze skojarzenie po zażyciu to właśnie absynt. Po uważnym przyjrzeniu się aromatom składowym, wyczuwam najpierw gorzki piołun i anyż potem słodki arcydzięgiel. Lekki i smaczny tytoń stanowi jedynie tło, lepiej wyczuwalne po jakimś czasie. Tu muszę wspomnieć o niewielkiej wadzie tej tabaki, czyli ulotności aromatu. Nie znika on szybko ale mógłby trwać nieco dłużej. Z drugiej strony, pozwala to na zażycie jeszcze jednej szczypty, a po niej kolejnej. Bo tabaka Toque Absinthe, inaczej niż trunek, od którego wzięła nazwę, nie uderza do głowy. Miłośnicy nikotynowego "kopa" będą zawiedzeni. Trochę szkoda, tabaka przypominająca smakiem absynt powinna zakręcić w głowie.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ absynt w proszku!
+ dla miłośników tabak ziołowych
+ oryginalny smak
+ tabakierka
Minusy Tabaki
- względna ulotność aromatu
- mało nikotyny
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
e-max.it: your social media marketing partner