redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

 
S'nuff Smokers Blend
McChrystal's
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Wrzesień 25, 2012)
Ocena ogólna 
 
4.4
Ocena smaku 
 
4.5
Ocena opakowania 
 
4.0

U progów doskonałości

Podobno prostota jest najlepsza. Jest najwyższym poziomem zrozumienia, osiągnięciem esencji. Wg starożytnych Greków była najwyższą formą sztuki. Pogląd ten przeniknął do filozofii renesansu, który prostotę i harmonię nazwał Naturą. Natura miała być człowiekowi najbliższa, miała być jego sednem, clou za którym należy podążać. Pogląd na tę sprawę może być różny, niektórzy na pewno się ze mną nie zgodzą, zgodzi się ze mną jednak historia. Do dziś powstające komentarze do Arystotelesa, wciąż żywe w filozofii nawiązania do platoników i inspiracje klasyczną sztuką wydają się być współczesną apologią tamtej myśli. A jak ma się do tego Smokers Blend od Kryształka? Smok zieje ogniem i zachwyca swoją harmonią, pięknem i brakiem niepotrzebnych komplikacji. Jest cudownie prosty.

Dwa składniki: amoniak i świetnej jakości tytoń. Ten pierwszy - nieco moim zdaniem za silny - drażni i kręci w nosie. Ale tylko przez chwile, on jest kluczem. Otwiera wrota, wydobywa smak tytoniu, będącego pierwotnie gdzieś w tle. Następuje załamanie, pogłębienie perspektywy, wydobycie drugiego planu, coś jak w 'Prządkach' Velazqueza. Nagle tytoń, pierwotnie ukryty, staje się głównym bohaterem tej tabaki. Początkowo mocny, nieco płaski w smaku, pogłębia się z czasem. Da się z niego wydobyć smak łagodnej herbaty z odrobiną cytryny, może cukru. Herbaty szlachetnej, liściastej. Smak tytoniu ociepla się z czasem i zaczyna kontrastować z początkową surowością amoniaku, który mimo wszystko, słamszony przez tytoń, pobrzmiewa gdzieś w tle. Początkowo próbuje walczyć, później coraz bardziej nieśmiało godzi się ze swoją rolą.

Smokers Blend to historia przemiany, zamiany miejsc. Tabaka nietuzinkowa, prosta i harmonijna. Ilustracja walki prostackiego w swojej mocy amoniaku i delikatnie cytrusowego tytoniu. W walce tej dwa składniki nie przekrzykują się jednak wzajemnie - jeden płynnie oddaje pola drugiemu. Ustępuje mu mimo początkowych protestów.

Mimo wszystko nie jest to tabaka aż tak prosta w odbiorze. Przeszkodą dla wielu może być forma - bardzo drobna, pylista wręcz, sucha i drażniąca. Anglicy mają nieco skrzywione pojęcie suchości i ową suchość nie każdy lubi i akcpetuje. Jest to jednak pozycja obowiązkowa - są tabaki bez znajomości których tabaczarzem po prostu mienić się nie powinno. To tak jakby nazywać się znawcą kobiet, nie widząc nigdy blondynki, jakby być smakoszem, nie jedząc nigdy chleba ze smalcem. Absolutna podstawa, ale podstawa w przeciwieństwie do popularnej 'podstawki' zobowiązująca.

Świetna męska tabaka, choć czasem myślę, że zbyt męska. Jedna z tych, które ocierają się o doskonałość, wiedząc jednak że to za wysokie progi.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
+ doskonały tytoń
+ dużo nikotyny
+ puszeczka - w przeciwieństwie do WoSów nie przesypuje się
+ forma, którą lubię
Minusy Tabaki
- nieco zbyt silny amoniak
- forma, którą nie każdy lubi
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

 
 
Sortowanie 
 
To write a comment please register or