redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

S'nuff Smokers Blend
McChrystal's
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Luty 13, 2014)
Ocena ogólna 

4.5
Ocena smaku 

4.5
Ocena opakowania 

4.5

Five o'clock tea

Często, pisząc recenzję, borykam się z problemem, jak opisać dany aromat, by uniknąć wrażenia odtwórczości, kiedy poprzednicy zawarli w swoich opisach wszystkie znaczące informacje. Oj sztuka to niełatwa. S'nuff Smokers Blend od McChrystal's jest właśnie przykładem takiej tabaki. Mimo że koledzy recenzenci opisali ją wyczerpująco, mam wielką pokusę dodać swoje trzy grosze.

Puszeczka może kojarzyć się z doskonale znanymi tabakierkami od WoS. Aluminium, z założenia mieszczące 5 gram, ale z tego co napisali koledzy, dowiedziałem się, że zaserwowano nam 4,4 grama. Dlaczego? Nie mam zielonego pojęcia. Etykieta na tabakierce wygląda nawet przyzwoicie, mimo nieco infantylnego charakteru. Biała czcionka i czerwony napis "S'NUFF" stylizowany na graffiti (wszystko na czarnym tle) - tak prezentuje się naklejka na wieczku.

Otwieramy tabakierkę i naszym oczom ukazuje się proszek o jasnobrązowej barwie, drobnym zmieleniu i średniej wilgotności. Do nozdrzy dociera dość przyjemny, lekko amoniakalny aromat, surowy, a jednocześnie kojący, przyjemny. Zanurzam zachłannie palce i nabieram szczyptę. No to zdrowie...

... SP, tak, to bez wątpienia ten nurt. Smokers Blend to moja pierwsza tabaka od McChrystal's i już taka miła niespodzianka. Specyfik dzięki swojej konsystencji może szybko wylądować w gardle, więc najwłaściwszą metodą będzie właśnie zażywanie "z palców". S'nuff nie jest może tabaką "multiaroma" dla odkrywców czerpiących przyjemność z wyławiania poszczególnych segmentów zapachowych, ale to jej absolutnie nie dyskwalifikuje. Zażywanie jej sprawia niemałą radość. Herbaciany aromat doprawiony goryczką i słodkością cytryny (cytrusów) sprawdza się znakomicie. Mimo że aromaty są lekko zamglone, wyłapanie ich nie sprawia trudności, powietrze nabiera innego wymiaru. Tytoń nie atakuje nas nachalnie, świetnie komponuje się z resztą. Poczujecie go z pewnością, ale nie liczcie na "nikotynowego kopa", choć takie było założenie. Tej tabaki nie trzeba zrozumieć, odkrywać szczególnie. Zażywając ją, od razu będziecie świadomi, czy odłożycie ją w kąt, czy powracać będziecie z uśmiechem na ustach i spragnionymi nozdrzami. Prosta aluminiowa puszeczka skrywa dość niepozorną tabakę. Ale zdziwicie się, ile pokładów zadowolenia i pozytywnych odczuć skrywa w sobie S'nuff Smokers Blend. I ten drzemiący w niej angielski duch, duszek...

"Ale to już było" - powiecie. Zgadza się, ale cóż ja nowego mogłem wywnioskować. "Maczaliśmy" nos w tej samej tabace, więc nie dziwcie się podobnym odczuciom:) A tak zupełnie poważnie, wiem, że Smokers Blend może i nie zauroczy wszystkich, ale myślę, że większość doceni jej walory i nie skończy przygody na jednej puszeczce. Ja osobiście polecam ten produkt i zachęcam do spróbowania!

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Przyjemna kompozycja
- Konsystencja
- Puszeczka
- Mały nikotynowy zastrzyk
Minusy Tabaki
- Zasadniczo brak
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or