redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Taxi Menthol Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
2.9 (7)
8666   0   1   0   0   0
 

Informacje o tabace

Producent
Leonard Dingler

Parametry tabaki

Smak tabaki
mentol
Waga tabaki
12g
Opakowanie
plastikowe

Leonard Dingler

Taxi Menthol

Recenzje użytkowników

7 reviews

5 stars
 
(0)
 
(2)
 
(3)
 
(1)
 
(1)
Ocena ogólna 
 
2.9
 
2.9  (7)
 
2.7  (7)
To write a review please register or
View all reviews View most helpful
Ocena ogólna 
 
2.0
Ocena smaku 
 
2.0
Ocena opakowania 
 
2.0

Unikać!

Swedish Match, to firma bardzo kapryśna, chimeryczna, nierówna. Szwedzi mają w swojej bogatej ofercie produkty wybitne (np. tabaki Edel Prise Extra i Rumney’s Export, czy słynny snus Göteborgs Rapé), rzeczy średniej klasy (np. wycofana już z rynku tabaka Westfalen Prise oraz bardzo popularna linia tanich tytoni fajkowych Borkum Riff), jak i konkretne niewypały. Do tej ostatniej grupy, zaliczyłbym niestety serię tabak Taxi. Produkowane w RPA snuffy są niechlujnie grubo zmielone, wytworzone z kiepskich tytoni, zapakowane w koszmarnie afunkcjonalne plastikowe puszeczki, z brzydkimi i odklejającymi się etykietami. Użyty mentol jest nawet nie najgorszy, a nawet pokusiłbym się o optymistyczną ocenę, że jest świeży i dobry, lecz całość wypada nad wyraz blado. Głównym winowajcą jest tytoń – podłej klasy, przesycony odorem przegniłej słomy, ohydny. Produkt z tej samej półki, co seria Chapmanów. Słaby średniak, taki na 3=. Po Taxi Menthol warto jednakże od czasu do czasu sięgnąć, ot tak (lub jak to się mówi w moim regionie – tak o), dla odmiany i złapania dystansu, ażeby wiedzieć, czego unikać.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- przyjemny, świeży mentol,
Minusy Tabaki
- kiepski tytoń,
- swąd zgnilizny,
- puszka, przy otwieraniu której tabaka wysypuje się obficie w niekontrolowany sposób,
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Styczeń 05, 2012)
Ocena ogólna 
 
3.3
Ocena smaku 
 
3.5
Ocena opakowania 
 
2.5

12g ziemi afrykańskiej

Nie miałem w swojej powolnie, acz regularnie, uzupełnianej kolekcji tabak, żadnego wyrobu z ziemi afrykańskiej. Postanowiłem się trochę za takową porozglądać. Na jednej ze stron zajmującej się sprzedażą tabak, upatrzyłem sobie właśnie Taxi Menthol. Urzekła mnie ta pstrokata, okrągła tabakierka.

Kiedy odebrałem zamówione tabaki, największą niewiadomą było dla mnie właśnie Taxi. Niezwłocznie otworzyłem pudełko i gały mi wyszły na wierzch na widok formy tej tabaki. Pierwszy raz w życiu widziałem tak grubo zmielony produkt. Aż się trochę wzdrygałem na samą myśl o snuff'nięciu tego. No ale dobra. Jak zapłacone to trzeba wciągnąć :/ Taki stan utrzymywał się długo. Dopiero jakieś 2 miesiące po odebraniu zamówienia, zaczął mi smak i zmielenie tej tabaki niezwykle odpowiadać. To był pierwszy przypadek, że moje postrzeganie tabaki tak diametralnie się zmieniło. Od stanu "ale gó*no", aż do "całkiem przyjemna tabaczka". Co dowodzi tylko tego, że niektórym produktom trzeba dać czas :P

Pisałem już wcześniej o zmieleniu, ale nie wspomniałem o barwie. A ta kojarzy mi się ze spalonym na wiór czarnym kontynentem. Jeśli włączylibyście teraz Discovery i emitowany był by jakiś film o Afryce, to wiedzielibyście o czym teraz mówię ;) Sawanna gdzieniegdzie porośnięta kępami suchych traw. Samotna akacja na tle zachodzącego słońca. Krócej mówiąc: afrykański klimacik!

Nigdy nie byłem w Afryce, także nie mogę powiedzieć czy Afryka faktycznie tak pachnie jak Taxi. Mogę się natomiast przyczepić do braku mentolu, który wymieniany jest na wieczku. Jeśli producenci mentol obiecują to ja tego mentolu oczekuję. A tu mamy jakiś niewyraźny cień mentolu ujawniający się dopiero wtedy, kiedy aromat tabaki ulatnia się z nosa.

Generalnie jednak produkt jest godny polecenia,głównie jako ciekawostka. Choć osobiście przyznam, że w tej tabace jest dla mnie coś magicznego. Sprawiła, że mam ochotę bliżej poznać się też z innymi afrykańskimi produktami.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-świetne, grube zmielenie
-zapach afryki
-sporo tabaczki za niewielką cenę
-baaaardzo sucha
Minusy Tabaki
-na początku obcowania z nią lekko śmierdzi
-nijakie opakowanie bez charakteru
-brak obiecanego na pudełku mentolu
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Grudzień 10, 2011)
Ocena ogólna 
 
2.9
Ocena smaku 
 
3.0
Ocena opakowania 
 
2.5

"Tabaka Ziemi Czarnej"

Taxi Menthol przyznam szczerze kupiłem dla tabakierki, ponieważ tabakierki z CiTowskimi napisami już praktycznie nie można dostać. Mam już doświadczenie z produktami afrykańskimi (Maverick, Dr Rumneys Mentholyptus, Venter's Camphor & Menthol) jednak Taxi było jedyną tabaką z Czarnego Lądu, która mnie rozczarowała, nie jest to jakiś wielki zawód, ale spodziewałem się czegoś lepszego- zwłaszcza pod względem jakości. Seria Taxi podobno jest popularna w Afryce i jest tam używana zarówno jako tabaka jak i jako snus.

Tradycyjnie zacznijmy od tabakiery, jest ona bardzo podobna do pudełka Magnetów z tym ,że do nich jakoś bardziej pasował ten typ tabakierki. Jest to po prostu plastikowa "puszka", z plastikową pokrywką, obklejona etykietami zarówno wzdłuż ścianek jak i na wieczku. Wspominałem ,że zakupiłem tę tabakę głównie dla napisów, istotnie na wieczku naklejona jest fikuśna okrągła nalepka, która głosi "Tabaka do wąchania TAXI menthol". Sformułowanie "do wąchania" bardzo mi się spodobało, zwłaszcza ,że Taxi Menthol cechuje się niesłychanie silnym zapachem amoniaku, pierwsze co uderza w nozdrza po uchyleniu pokrywki, to właśnie ten super silny zapach amoniaku. W procesie produkcji i dystrybucji tej tabaki biorą udział aż 3 firmy, Leonard Dingler (ten od Magnetów) Swedish Match i CiT (dwóch ostatnich chyba nie muszę przedstawiać). Kolejną charakterystyczną cechą tej tabaki jest grube i bardzo nierównomierne zmielenie, a przede wszystkim jest niesłychanie MOKRA. Tu nie ma mowy o wilgotności, tabaka jest najzwyczajniej mokra, zbija się w wilgotne, tłuste grudki, bez problemu można uformować z niej kulkę. Widać wyraźnie ,że jest to próba stworzenia produktu będącego jednocześnie snusem i tabaką. (Ja jednak nie odważyłbym się wziąć tej tabaki do ust).

O nieszczelności pudełka i jego nieprzystosowaniu do tego rodzaju tabaki świadczyć może fakt, że ja mam tabakę bardzo wilgotną i pozbawioną mentholu, a poprzednicy mieli proszek z silnym aromatem mentolowym i do tego suchym. Tak u mnie mentol jest zupełnie niewyczuwalny, został tylko ten silny amoniakalny smród, nie byłoby nic w tym strasznego gdyby amoniak był wyczuwalny tylko podczas samego zażycia, ale on znika tylko na chwilę, później atakuje z całą swoją mocą i nie jest to zbyt przyjemny aromat.
Zapach tytoniu jest jednak bardzo fajny, czuję go chwilkę po zażyciu i niestety przestaję czuć w momencie nadejścia drugiej fali amoniakalnego odoru. A szkoda, bo aromat tytoniu jest jest odrobinę inny niż w tabakach burskich ,które próbowałem do tej pory. Najbliżej mu chyba do Dr. Rumneysa Mentholyptusa. Porównanie Antagonisty do ściółki leśnej jest bardzo trafione, istotnie zapach tytoniu w tej tabace może kojarzyć się z wilgotną ściółką leśną, czy mokrym mchem. Dla mnie osobiście jest to miły zapach, gdyby tylko ten amoniak był odrobinę przytłumiony... widocznie w tym celu był zastosowany menthol, miał ujarzmić amoniakalny smród, szkoda tylko, że u mnie mentol zupełnie wyparował.

Tabakę mogę polecić tylko zadeklarowanym fanom tabak rodem z Czarnego Lądu, może natrafią na egzemplarz z wyraźnym aromatem mentolowym, nawet jeśli nie to otrzymają całkiem dobrą tytoniówkę, będą mogli uratować się przed amoniakalnym smrodkiem zażywając kolejną szczyptę. Tabaczarzom mającym chęć spróbowania jak smakują tabaki afrykańskie polecam na początek wymienione Dr. Rumneysa Mentholyptusa lub Ventersa, od Taxie newbie niech trzymają się z daleka.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-Ciekawy aromat tytoniowy
-Afrykańskie zmielenie
Minusy Tabaki
-Odrobinę zbyt wilgotna (ale nie jest to wielka wada)
-Tabakierka (do suchej tabaki jak Magnety pasuje, ale w przypadku Taxi jest to nietrafiony pomysł)
-AMONIAKALNY SMRÓD, brrr
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Lipiec 16, 2011)
Ocena ogólna 
 
1.2
Ocena smaku 
 
1.0
Ocena opakowania 
 
2.0

Klapa

Aha, Taxi! Tabakiera dość nędzna, bo wygląda jak po długiej i płaskiej gumie (turbo?) tylko zielona z żółtym wieczkiem. Plastikowa, ale całkiem funkcjonalna – nie licząc kolorów zupełnie taka jak od Magneta. DWÓJA.
W środku... Ściółka leśna, a raczej jej wybrane z niej drobne i wysuszone elementy. Przyjemna dla oka i mimo że jest w niej minimalna ilość wilgoci to wciąga się dobrze.
Po zażyciu powinien być też mentol. Ujawnia się, prawdopodobnie za przyczyną zmielenia, z opóźnieniem i wszystko byłoby ok, gdyby... Nie było go tyle, ile kot napłakał. Owszem, można odczuć delikatny chłodek, ale jest on minimalny. Poza nim czuć jakiś niezidentyfikowany zapach, który ani trochę nie jest przyjemny.
Niestety całkowicie nieudany produkt, którego szczerze nie polecam. Jest dużo lepszych tabak, więc nie warto sobie nią zaprzątać głowy.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- konsystencja przyjemna dla oka i nosa
Minusy Tabaki
- tabakiera
- nikły mentol (niektórzy nie czują go wcale)
- występujący poza mentolem jakis dziwny i nieprzyjemny smak
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
(Updated: Maj 20, 2011)
Ocena ogólna 
 
3.0
Ocena smaku 
 
3.0
Ocena opakowania 
 
3.0

Kichałka

Taxi Menthol Snuff... Wyrób "Manufacted in South Africa" jak mówi etykieta. Potrzebowałem odskoczni od tradycyjnych, wszechobecnych wyrobów. Pomyślałem, że TAXI się do tego nada.

Solidna, zielono-żółta, okrągła tabakierka mieści 12g prosz... może raczej... granulatu ? Bo mamy tutaj do czynienia z naprawdę niewielkim zmieleniem. Konsystencja może przywodzić na myśl jeszcze nie poddane obróbce liście tytoniu. Aromat. Aromat to czysty mentol, no może z nutką czystego tytoniu. Po zażyciu aromat pozostaje na dosyć długo i mamy uczucie bardzo przyjemnego kręcenia w nosie. Na efekty, w postaci kichania, nie trzeba długo czekać. Przez niektórych nazywana jest jedną z najbardziej kichliwych tabak na rynku.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Solidna tabakiera mieszcząca 12g
- Przyjemnie kręci w nosie
- Dosyć ciekawy, mentolowy aromat...
Minusy Tabaki
- ... który nie musi się każdemu spodobać
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Zobacz wszystkie recenzje użytkowników
e-max.it: your social media marketing partner